+420 721 199 106 , +420 721 233 330

Rychloservis

V rámci rychloservisu přijmeme Vaše vozidlo během pracovní doby (viz kontakty) spontánně ke kontrole a opravě. Nejde-li o pneumatiky či disky, nabízíme několik dalších služeb. Jejich provedení je samozřejmě čistě individuální, a tedy výsledná údržba může probíhat v řádu minut i v řádu desítek hodin.

  • Servis klimatizace
  • Výměna oleje
  • Výměna tlumičů
  • Výměna výfuku
  • Výměna brzd
  • Montáž tažných zařízení

Servis klimatizace

Nefunkční či špatně fungující klimatizace může především v parných letních dnech značně znepříjemnit cestu (pohlcuje teplo, ale i vlhkost), a v horším případě i zhoršit podmínky ke klidnému a bezpečnému řízení. Jejich oprava však zpravidla netrvá příliš dlouho a často se servis týká pouze výměny chladící kapaliny. Doporučuje se i občasné čištění, které během kratší chvíle taktéž provedeme.

Výměna oleje

Výměna oleje je zpravidla velmi rychlá procedura, a tedy slibuje krátké jednorázové zastavení. Tento úkon je velmi často doporučováno dělat pravidelně a často – díky pravidelné výměně je výrazně prodloužená životnost motoru vozidla, jelikož tuhé částice starého oleje motor výraznějším tempem zanáší a můžou ho v některých případech i neodvratně poškodit. Doporučený interval je nejčastěji jeden či dva roky.

Výměna tlumičů

Tlumiče je před samotnou výměnou možné změřit na našem speciálním zařízení – na základě výsledků posoudíme, je-li výměna nutná. To samé platí pochopitelně i v případě, že je od pohledu zdeformovaný, zkorodovaný či jinak poškozený. Výměna se obecně doporučuje okolo 60 000 najetých kilometrů.

Výměna výfuku

Výfuk, jakožto snižovač hluku vydávaným motorem, je při jízdě vystaven spoustě změn teplot, a tak může v některých případech nastat k jeho opotřebování a v případě nehod i k jeho výraznějšímu poškození. Pokud si stavem výfuku nejste jisti, ale projevují se některé jeho příznaky (slabší výkon, výraznější spotřeba paliva), v servisu ho zkontrolujeme a pokusíme se odhadnout jeho životnost a poradit, zda-li má cenu jeho výměna. U tohoto komponentu se doporučuje (nejčastěji samozřejmě při celkové prohlídce) kontrola alespoň jednou ročně.

Výměna brzd

To, že funkčnost brzd v libovolném vozidle je naprosto nezbytnou samozřejmostí, snad není nutné zdůrazňovat. Někdy defekt sice nemůže být tolik výrazný a i s ním se dá manipulovat, ovšem nikdy nelze předvídat jeho pokročení, a tak se silně doporučuje brzdy nechat alespoň zkontrolovat a v potřebném případě co nejdříve vyměnit.

Montáž tažných zařízení

Nabízíme odbornou montáž tažných zařízení, ke které máme náležitý certifikát, a tak ji provádíme zcela renomovaně. Namontujeme bajonetové, šroubové i pevné varianty závěsů během několika hodin.

Pneuservis Mráz

ADRESA:
Zápy, Zápy 253,
PSČ 250 01

Tel:
+420 721 199 106
+420 721 233 330

Email:
info@pneu-mraz.cz